Kullanım Talimatları

Emaye ürünler dikkatli kullanımda son derece uzun ömürlü oldukları için bir sonraki jenerasyona aile yadigarı olarak kalabilmekteler.

Aşağıdaki kullanım talimatlarına uyduğunuz müddetçe, ürünlerimiz sizi uzun süre memnun edecektir.

  • İlk kullanımdan önce: Pişirme gerecinizin bütün yapışkan etiketlerini çıkarınız. Çıkmayan yapıştırıcı parçaları yemek yağı ile çıkartılabilir.
  • Gerecinizi içinde malzeme yokken asla ısıtmayınız- tabanı deforme olabilir.
  • Bütün emaye sap ve kapaklar özlerinde çelik oldukları için ocak üstünde ve pişirme telinde çabucak ısınırlar. Bu sebeple tutma bezi kullanılması önemle tavsiye edilir. Bunun için yüksek ısıya dayanabilen, kaymayan parçacıklarla donatılmış ve kadife yarma deriden üretilmiş yüksek kaliteli bir tutma bezi geliştirdik. Bu doğal ürün 40 °C’ye kadar çamaşır makinesinde yıkanabilir.
  • Emaye, cam dış yüzeyi itibariyle çiziğe ve kesiğe karşı dayanıklıdır. Bıçaklarla, çatallarla veya mutfak yardımcı gereçleriyle düşünmeden kesim yapabilir veya yemekleri alabilirsiniz. Paslanmaz çelik gereçlerin yüzeyinden bulaşan metal tozlar ve buna bağlı oluşan koyu renk lekelerde RIESS emaye temizleyici veya yumuşak bir ovalama kremi kullanılarak lekeler çıkarılabilir.
  • Sert cisim/zeminlere çarpmaktan ve yardımcı mutfak gereçlerinizle tencere kenarlarına vurmaktan sakınınız. Bu durumlarda hasar oluşması söz konusudur. Her türlü tedbire rağmen emayenin dış yüzeyinde çatlamalar olursa, bu ancak görsel olarak bir sorun teşkil edebilir. Ürününüzü tereddüt etmeden kullanmaya devam edebilirsiniz. İç yüzeydeki çatlamalarda ise maksimum hijyen artık sağlanamayacağı için ürünü değiştirmenizi tavsiye ederiz.

dottings aromapot 12 fotocopyright christina haeusler - Riess Emaye Kullanım Talimatları